Sınavlara Hazırlık


LİSE ve ÜNİVERSİTE SINAVLARINA HAZIRLIK
Ortaöğrenimden itibaren Birey Eğitim Kurumları öğrencisi üniversite adayıdır. Her öğrenci uzman öğretmenler tarafından bu doğrultuda yetiştirilir. Ayrıca her öğrenciden sorumlu öğretmenler vardır ve üniversite sınavlarında uzmanlaşmış öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımız üniversite sınavlarına hazırlanır.
5-6-7. sınıflarda okul derslerine takviye, 8. sınıflarda LGS hazırlık eğitimi verilmektedir. Ortaokul grupları dersleri Cumartesi-Pazar günleri işlemektedirler. Hafta içleri okuldan sonraki saatlerinde, konu tekrarları, soru çözümleri gibi uygulama etkinlikleri yapılmaktadır. Deneme sınavları ile öğrencilerin öğrenme düzeyleri ölçülmekte, aynı zamanda sınav ve test teknikleri öğrencilere kazandırılmaktadır. Lise gruplarında 9 ve 10. sınıflar okul takviye dersleri, 11. sınıflar okul takviye ve üniversite sınavlarına hazırlık, 12. sınıf ve mezun öğrenciler ise tamamen üniversite sınavlarına hazırlık eğitimi almaktadır. Okul grubu dersleri Cumartesi-Pazar, konu tekrarı ve soru çözüm etkinlikleri hafta içi belirlenen günlerde okul saatlerinden sonra yapılmaktadır. Mezun grup dersleri hafta içi 4 gün olarak uygulanmaktadır. Derslerden sonra konu tekrarı ve soru çözüm etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.
9 ve 10. sınıflar KDS denemeleri, 11. sınıflar KDS ve TYT denemeleri, 12. sınıf ve mezun grupları da TYT ve AYT denemeleri ile hem sınav ve test tekniklerini kazanmakta hem de öğrenme düzeyleri ölçülmektedir.


 
Donec accumsan erat purus, ut posuere leo porta vitae. Donec nec ex nisi. Curabitur dictum lorem ac sem consequat tincidunt. Praesent eget ipsum in turpis amet.