Öğrenme Modeli


ÖĞRENME STİLLERİNE DAYALI ÖĞRETİM MODELİ
Şimdiye kadar pek çok araştırma yapılmış ve pek çok öğrenme modeli geliştirilmiştir. Bizler ise okullarımızda eğitimcilerin yaygın olarak kullandığı “Öğrenme Stillerine Dayalı Öğretim Modeli”ni uygulamayı tercih etmekteyiz. Öğrencilerin öğrenmeleri, ilgisi, başarılı olabileceğine olan inançları, öğretim hizmetinin niteliği gibi özellikler, kurumlardaki öğrenme-öğretme süreci yoluyla değiştirilebilir değişkenlerdir.
Öğrencilerimizin temel alındığı, öğretmenin bir yol gösterici model olduğu sistemimizde, öğrencilerimizin bilgiye ulaşması için sorgulaması, üretmesi ve araştırması beklenir. Sınav hazırlık sürecinde yalnızca ezbere dayalı bir sistemle değil, konuların tüm hatlarıyla kavranması ve gerçek hayata uyarlanması beklenir. Bu süreçte temel MEB müfredatına entegre ettiğimiz etkinlikler ile birey alışılmışın dışında, keşfetme güdüsüyle bir öğrenme gerçekleştirir. Bu öğrenme öğrencinin tamamen kendi ihtiyaçlarından doğan bir yapının parçasıdır.


 
Donec accumsan erat purus, ut posuere leo porta vitae. Donec nec ex nisi. Curabitur dictum lorem ac sem consequat tincidunt. Praesent eget ipsum in turpis amet.